Parkiet a zwierzęta?

O stropach i podłogach porozmawiasz tutaj.

Parkiet a zwierzęta?

Postprzez Jorga on 06 Lip 2014 10:26

Dokładnie to chodzi mi o psy. Czy to się da połączyć? Czy jest duże ryzyko, że poniszczą? Marzy nam się parkiet (nie wiemy jeszcze, jaki dokładnie), ale mamy w domu dwa psy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Jorga

Dołączenie: 27 Mar 2013 18:29

Re: Parkiet a zwierzęta?

Postprzez Milly on 12 Lip 2014 10:34

A czemu miałoby się nie dać. Jak zadbasz i jak będzie położona porządnie przez właściwych specjalistów, to posłuży na lata, nawet z psem.
Milly

Dołączenie: 16 Kwi 2013 13:42

Postprzez Jorga on 19 Lip 2014 15:19

Milly napisał(a):A czemu miałoby się nie dać. Jak zadbasz i jak będzie położona porządnie przez właściwych specjalistów, to posłuży na lata, nawet z psem.

No właśnie, ale tych właściwych specjalistów trzeba najpierw znaleźć, a ztym to różnie jest. Różni są specjaliści, nie wszyscy zasługują na to miano.
Jorga

Dołączenie: 27 Mar 2013 18:29

Postprzez Milly on 26 Lip 2014 20:47

Jorga napisał(a):
Milly napisał(a):A czemu miałoby się nie dać. Jak zadbasz i jak będzie położona porządnie przez właściwych specjalistów, to posłuży na lata, nawet z psem.

No właśnie, ale tych właściwych specjalistów trzeba najpierw znaleźć, a ztym to różnie jest. Różni są specjaliści, nie wszyscy zasługują na to miano.

E, jak się dobrze poszuka, to nie będzie problemu. A najlepiej, jak się dostanie info z drugiej ręki ;) My np. wybraliśmy Parkiet Studio i ani minuty nie żałowaliśmy tej decyzji.
Milly

Dołączenie: 16 Kwi 2013 13:42

Postprzez Bogdan1980 on 13 Sie 2014 21:57

Nie wiem dlaczego się obawiasz o parkiet przy psie. Po pierwsze, pazury u psa zawsze można przyciąć i spiłować, jak pies samoczynnie ich z jakiegoś powodu nie ściera. Po drugie jedynie co Ci grozi przy psie, to (przynajmniej jak tam mam) troszkę śladów jak jest mokro na dworze, ale wilgotna szmatka i po problemie. To większy kłopot mam z kotem (żyje z psem prawie jak drugi pies - bawią się, jedzą z jednej miski, śpią razem). Tu po prostu musiałem kupić specjalny pieniek, na którym kociak może tępić pazury, u kota się ich nie obcina... A podłogę chyba mam bardziej delikatną od ciebie bo nie parkiet, ale deskę bambusową dokładnie taka jak ta pod linkiem http://podlogi24.net/tmx-bambus-prasowany-czerwono-brazowy-lakier-polysk-30-klik-system-dl.1850-mm-o_l_3651.html No chyba, że masz problem z wychowaniem psa i ten po prostu załatwia na parkiet swoje potrzeby. O tym na początku nie pomyślałem. Widziałem raz panele, po Yorku, z którym pewnej małolacie nie chciało sie wychodzić na dwór, twierdziła że wiaderko i woda załatwia sprawę. Efekt był taki, że powyginane panele do wymiany, o zapachach jakie były dostępne z jej pokoju nie wspomnę. To faktycznie może być problemem.
Bogdan1980

Dołączenie: 12 Maj 2011 18:22

Powróć do Stropy i podłogi